VICTORIA CZERMIN - OSTROVIA    |    WILGA WIDE?KA - TEMPO CMOLAS    |    Z?OTNICZANKA Z?OTNIKI - TEAM PRZEC?AW    |    CZARNI TRZE?? - WI?NIA TRZCIANA    |    BABICHA - ATUT PODBORZE    |    SOKÓ? MALINIE - MARMURY PRZY??K    |    HUCINA - RADOMY?LANKA

29 SIERPNIA 2010
3. KOLEJKA
DATA: 29 SIERPNIA 2010
STADION: OSTROWY BARANOWSKIE

OSTROVIA 0-1 SOKÓ? MALINIE    |    HUCINA 1-0 WILGA WIDE?KA    |    RADOMY?LANKA 0-2 VICTORIA CZERMIN    |    MARMURY PRZY??K 3-1 BABICHA    |    ATUT PODBORZE 3-0 CZARNI TRZE??    |    WI?NIA TRZCIANA 0-3 Z?OTNICZANKA Z?OTNIKI    |    TEAM PRZEC?AW 2-1 TEMPO CMOLAS

OSTROVIA OSTROWY BARANOWSKIE - WISNIA TRZCIANA 7-0 (4-0)
Newsy

W przedostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2009/2010 Ostrovia rozegra?a dobre zawody i pewnie zwyci??y?a na w?asnym stadionie wynikiem a? 7-0. Mimo braków w sk?adzie naszej dru?yny, praktycznie przez ca?e spotkanie nasza wygrana nie by?a zagro?ona do tego dopisywa?o nam sporo szcz??cia.

Przed tym spotkaniem najwy?szym wynikiem jaki pad? w meczu z udzia?em Ostrovii by? ten z Victori? Czermin, kiedy przegrali?my a? 6-0. Od dzisiaj tak na szcz??cie ju? nie jest. Nasz team wysoko wygra? i, co bardzo wa?ne, zachowa? czyste konto ju? drugi mecz z rz?du. Do dzisiejszych zawodów ekipa z Ostrów Baranowskich przyst?pi?a w nieco okrojonym sk?adzie. Na szcz??cie brak kontuzjowanego snajpera Ostrovii - Piotra Misiaka oraz naszego obro?cy Mateusza Gu?dy nie przeszkodzi?y nam w wysokim zwyci?stwie. Skuteczno?? naszej ekipy nie by?a rewelacyjna, mimo ?e wskazuje na to tak du?a ilo?? strzelonych bramek. Stworzone sytuacje mog?y nam przynie?? jeszcze wy?szy wynik, a niektóre strzelone gole by?y spowodowane nie najlepsz? postaw? bramkarza przyjezdnych.

Pierwsza po?owa, z reszt? podobnie, jak ca?y mecz by?a zdominowana przez ekip? Ostrovii, gdy? to nasi zawodnicy tworzyli gro?niejsze ataki i byli lepiej zorganizowani w defensywie. Go?cie mieli jedynie krótki okres przewagi pod koniec pierwszej po?owy, jednak ich ataki zarówno w tym czasie jak i przez ca?e spotkanie bardzo rzadko ko?czy?y si? celnym strza?em. Festiwal strzelecki rozpocz?? si? ju? w 8 minucie. Z rzutu ro?nego z prawej strony do?rodkowywa? ?ukasz Skiba, w polu karnym do pi?ki wyskoczy? Grzegorz Szcz?ch, który dobrym strza?em z g?ówki nie da? szans golkiperowi Wi?ni. Niewiele musieli?my czeka? na podwy?szenie wyniku. W 17 minucie na bramk? go?ci strzela? z 20 metrów Grzegorz Szcz?ch, bramkarz zdo?a? wybi? pi?k? przed siebie, jednak spad?a ona pod nogi ustawionego na pi?tym metrze ?ukasza Mikosia, a ten strzelaj?c praktycznie na pust? bramk? podwy?szy? wynik na 2-0. Nast?pny gol pad? po akcji ?ukasza Skiby, który prowadzi? pi?k? z prawej strony, a b?d?c przy linii ko?cowej prawdopodobnie zamierza? do?rodkowa?, jednak futbolówka kierowa?a si? bardziej na bramk?, ni? do którego? z naszych napastników. W tej sytuacji wyra?nie nie popisa? si? bramkarz przyjezdnych, który chc?c wy?apa? to do?rodkowanie, przepu?ci? futbolówk? pod nogami, a ta przekroczy?a lini? bramkow?. Tak wi?c od 27 minuty prowadzili?my ju? 3-0 i wynik wydawa? si? by? bezpieczny. Jedynie kilka ostatnich minut pierwszej po?owy by?o nie najlepsze w wykonaniu naszej ekipy. Wida? by?o, ?e w nasze szeregi wkrad?o si? rozlu?nienie i zbyt du?a pewno?? siebie je?eli chodzi o sytuacj? na boisku. Pomimo tego przed przerw? dali?my rad? zdoby? jeszcze jedno trafienie. Do rzutu wolnego z prawej strony z oko?o 30 metrów podszed? Dariusz Mielczarek i wrzuci? pi?k? w pole karne. Wysuni?ty na pi?ty metr golkiper Wi?ni nie obliczy? sobie dok?adnie lotu futbolówki. Pi?ka wpad?a mu "za ko?nierz" i napotykaj?c jeszcze s?upek trafi?a do bramki go?ci. Wynik do ko?ca pierwszej cz??ci gry nie uleg? zmianie, za? cztery strzelone bramki mog?y budzi? optymizm i wydawa?o si?, ?e losy meczu s? ju? przes?dzone.

W przeci?gu drugiej po?owy nast?pi?a kilka zmian w sk?adzie dru?yny z Ostrów Baranowskich. Trzy debiutanckie wyst?py w ligowych rozgrywkach zaliczyli m?odzi zawodnicy Ostrovii - szesnastoletni bramkarz Marcin Zi?tek oraz Krzysztof Macina i Rafa? Macina. Ju? od pocz?tku drugiej po?owy zarysowa?a si? przewaga naszej ekipy. W 55 minucie gry na 5-0 podwy?szy? Rafa? Szcz?ch. Ten sam zawodnik zaliczy? kolejne trafienie w 72 minucie strzelaj?c w sytuacji sam na sam z bramkarzem p?asko po ziemi. Podobn? bramk? strzeli? w 84 minucie Tomasz Misiak wprowadzony na boisko w przerwie. Wychodz?c na czyst? pozycj?, zachowa? zimn? krew i pokona? golkipera rywali strza?em po ziemi.

Dzisiejszym zwyci?stwem nie podreperowali?my sobie nasz? sytuacj? je?eli chodzi o stosunek bramek, ale co najwa?niejsze zdobyli?my kolejne trzy punkty i od d?u?szego czasu jeste?my niepokonani. Na zako?czenie rundy jesiennej przyjdzie nam si? zmierzy? z Andrexem Brzy?cie, czyli dru?yn? z czo?ówki, któr?, w przypadku naszego zwyci?stwa, b?dziemy mogli wyprzedzi?. Ten mecz b?dzie prawdziwym sprawdzianem dla Ostrovii i zweryfikuje nasze mo?liwo?ci.