VICTORIA CZERMIN - OSTROVIA    |    WILGA WIDE?KA - TEMPO CMOLAS    |    Z?OTNICZANKA Z?OTNIKI - TEAM PRZEC?AW    |    CZARNI TRZE?? - WI?NIA TRZCIANA    |    BABICHA - ATUT PODBORZE    |    SOKÓ? MALINIE - MARMURY PRZY??K    |    HUCINA - RADOMY?LANKA

29 SIERPNIA 2010
3. KOLEJKA
DATA: 29 SIERPNIA 2010
STADION: OSTROWY BARANOWSKIE

OSTROVIA 0-1 SOKÓ? MALINIE    |    HUCINA 1-0 WILGA WIDE?KA    |    RADOMY?LANKA 0-2 VICTORIA CZERMIN    |    MARMURY PRZY??K 3-1 BABICHA    |    ATUT PODBORZE 3-0 CZARNI TRZE??    |    WI?NIA TRZCIANA 0-3 Z?OTNICZANKA Z?OTNIKI    |    TEAM PRZEC?AW 2-1 TEMPO CMOLAS

OSTROVIA OSTROWY BARANOWSKIE - SMOCZANKA MIELEC 4-1 (2-0)
SMOCZANKA MIELEC

Po dzisiejszej kolejce mo?na powiedzie?, ?e odbili?my si? od dna. Po trzech pora?kach wreszcie mogli?my dopisa? sobie trzy punkty. Chocia? na pewno pozostaniemy jeszcze w dole tabeli, to dzisiejsza, wysoka wygrana 4-1 ze Smoczank? Mielec jest dobrym prognostykiem na przysz?o?? dla naszej dru?yny.

Po dzisiejszej kolejce jeste?my ju? na pó?metku pi?karskiej jesiennej rundy sezonu 2009/2010. Mecz ze Smoczank? Mielec by? szóstym spotkaniem rozegranym przez nasz zespó? w tych rozgrywkach. Do tego meczu Ostrovia przyst?pi?a w mocno "okrojonym" sk?adzie. Zabrak?o Dariusza Mielczarka, Dariusza Zieli?skiego i Paw?a Misiaka, którzy pauzuj? za czerwone kartki obejrzane tydzie? temu na meczu z Jutrzenk? ?awnica. Do tego zabrak?o jeszcze ?ukasza Skiby, który nie móg? przyby? na dzisiejsze zawody od samego pocz?tku. Pomimo tych du?ych braków uda?o nam si? wysoko, bo a? 4-1 pokona? rywala z Mielca. Przed tym spotkaniem sytuacja w tabeli obydwu dru?yn wygl?da?a niemal identycznie, dlatego mo?na powiedzie?, ?e grali?my dzisiaj o sze?? punktów. Po dzisiejszym zwyci?stwie nasze po?o?enie przed nast?pnym spotkaniami wygl?da ja?niej, do tego wa?ne, ?e rywale znajduj?cy si? przed nami w ligowej tabeli nie zrobili tak du?ej przewagi, jakiej nie byliby?my w stanie odrobi?.

Pierwsze minuty w wykonaniu naszej ekipy nie wygl?da?y najlepiej. Oprócz niez?ej akcji i niestety bardzo s?abego jej wyko?czenia, nie stworzyli?my dogodnych sytuacji, których efektem móg?by by? gol albo przynajmniej strza? w ?wiat?o bramki stwarzaj?cy szans? na zmian? rezultatu. Chocia? sytuacja podobnie wygl?da?a w szeregach go?ci, to mimo to oni mieli pierwsz? stuprocentow? okazj? na zdobycie prowadzenia, a konkretnie by? to rzut karny pod koniec pierwszego kwadransa meczu. Po?owa zas?ugi nale?y si? jednak naszemu zespo?owi, gdy? to my stracili?my pi?k? w ?rodku pola, a pi?karze Smoczanki wyprowadzili kontratak, zako?czony faulem, w polu karnym. Do wykonania "jedenastki" podszed? bramkarza ekipy z Mielca. na nasze szcz??cie nie popisa? si? posy?aj?c pi?k? obok zewn?trznej strony lewego s?upka bramki Aleksandra Ko?cielnego. Ten moment by? wa?ny dla losów ca?ego spotkania. Niebezpieczna sytuacja na zdobycie gola przez naszych przeciwników by?a impulsem dla Ostrovii, ?e nale?y zacz?? lepiej gra?. Od tego momentu nasz zespó? zacz?? stwarza? sobie coraz lepsze okazje na bramk?. Ju? w 21 minucie arbiter tego spotkania by? po raz drugi zmuszony do wskazania na jedenasty metr. W zamieszaniu podbramkowym faulowany by? Rafa? Szcz?ch. Egzekutorem rzutu karnego okaza? si? sam poszkodowany, który precyzyjnym i mocnym strza?em nie da? szans bramkarzowi przyjezdnych. Kwadrans pó?niej w 36 minucie w pole karne z pi?k? wjecha? Piotr Misiak. Przed lini? ko?cow? wysun?? sobie pi?k?, a u?amek sekundy pó?niej zetkn?? si? z r?kami bramkarza, który interweniowa? w spó?nionym tempie. S?dzia nie mia? w?tpliwo?ci wskazuj?c na wapno. By?o to trzeci i ostatni rzut karny w tym spotkaniu. Do oddania strza?u podszed? znów Rafa? Szcz?ch, który okaza? si? niezawodny w tego rodzaju elementach gry i znów trafi? do siatki bramki go?ci. Wynik 2-0 utrzyma? si? do ostatniego gwizdka s?dziego w pierwszej po?owie. Jednak ten rezultat móg? by? jeszcze wy?szy. W pierwszej po?owie oddali?my kilka strza?ów zza szesnastki, miedzy innymi Józef Cudo, Damian Maziarz, Grzegorz Szcz?ch, jednak najlepiej w tym elemencie gry wykaza? si? Piotr Wójcik, który w ko?cowej fazie pierwszej po?owy hukn?? jak z armaty z 20 metrów. Pi?ka lecia?a w stron? okienka bramki przyjezdnych, jednak golkiper Smoczanki pokaza? nieprzeci?tne umiej?tno?ci broni?c ten strza?. Dwa gole z rzutów karnych zapewni?y nam dwubramkowe prowadzenie po pierwszych 45 minutach gry.

Drug? cz??? spotkania zacz?li?my ospale, podobnie jak mia?o to miejsce na pocz?tku meczu. Ju? w 50 minucie stracili?my bramk?, która by?a efektem s?abego krycia. Pi?k? ze ?rodka pola na prawe skrzyd?o otrzyma? zawodnik Smoczanki, który z oko?o 20 metrów pomimo ostrego k?ta zdo?a? trafi? na tyle precyzyjnie aby zdoby? bramk? kontaktow? dla swojej dru?yny. Wydawa? by si? mog?o, ?e gol na 2-1 zagwarantuje nerwow? gr? w naszych szeregach. Na szcz??cie zdo?ali?my si? na czas otrz?sn??. Uspokoili?my gr? w defensywie, dzi?ki czemu pi?karze z Mielca, nie mieli ju? okazji na stworzenie tak gro?nej akcji jak mia?o to miejsce w 50 minucie. Za to nasza dru?yna mia?a wi?ksze pole manewru w ataku, poniewa? przyjezdni chc?c wyrówna? musieli odkry? si? w grze obronnej. Nasi pi?karze wykorzystali to w 68 minucie spotkania. Prostopad?? pi?k? ze ?rodka pola dosta? Piotr Misiak, który na dziesi?tym metrze poda? jeszcze pi?k? wzd?u? bramki do Rafa?a Szcz?cha, a ten po raz trzeci w dzisiejszym meczu trafi? do bramki przeciwników. Niewiele czasu pó?niej, autor hat-tricka móg? zapewni? Ostrovii jeszcze wy?sze prowadzenie, jednak wybra? nie najlepsz? opcj? zako?czenia tego ataku, a dobrze ustawiony bramkarz Smoczanki wybroni? strza? i pi?ka wysz?a za linie ko?cow?. Kilka minut po tej akcji zespó? z Ostrów Baranowskich by? znów w posiadaniu pi?ki, a dok?adniej mieli?my rzut ro?ny z prawej strony. W 74 minucie z naro?nika do?rodkowywa? Mateusz Czajkowski, futbolówka spad?a prosto na nog? Piotra Misiaka ustawionego na dziesi?tym metrze, który popisa? si? strza?em z woleja. Przy tak mocno uderzonej pi?ce bramkarz zespo?u przyjezdnych by? bez szans. By?a to ostatnia bramka w ca?ym spotkaniu, które zako?czy?o si? rezultatem 4-1.

Ostatnie zwyci?skie spotkanie zanotowali?my na inauguracji sezonu z Trotylem Zar?bki, a by?o to a? 4 tygodnie temu. Na szcz??cie dzisiaj przypomnieli?my sobie, jak smakuje zwyci?stwo. A by?o to zwyci?stwo absolutnie prze?omowe, zarówno bior?c pod uwag? morale zawodników i sytuacj? w ligowej tabeli, a ta by? przed t? kolejk? nieciekawa i inny scenariusz ni? wygrana móg?by zdecydowanie zmniejszy? nasze szanse na utrzymanie si? w lidze, o które jak zd??yli?my si? ju? przekona? mo?e nie by? tak ?atwo. Sukcesem jest te? to, ?e potrafili?my si? otrz?sn?? i prze?ama? z?? pass? pora?ek z wysoko notowanymi zespo?ami Victorii Czermin, Piasta Wadowice Górne i Jutrzenki ?awnicy Wa?ne, ?e potrafili?my wygra? i to wysoko, pomimo braku niektórych podstawowych zawodników naszej ekipy. Przed kolejnym meczem mo?emy wi?c by? nastawieni optymistycznie, chocia? ju? dzisiaj wiemy, ?e zabraknie kilku zawodników ze sk?adu, z tego samego powodu, co dzisiaj czyli pauzowania za czerwone kartki. Nast?pne spotkanie rozegramy z Hucina na wyje?dzie w dniu 16 wrze?nia 2009 r. czyli w najbli?sz? ?rod? o godzinie 17.00