VICTORIA CZERMIN - OSTROVIA    |    WILGA WIDE?KA - TEMPO CMOLAS    |    Z?OTNICZANKA Z?OTNIKI - TEAM PRZEC?AW    |    CZARNI TRZE?? - WI?NIA TRZCIANA    |    BABICHA - ATUT PODBORZE    |    SOKÓ? MALINIE - MARMURY PRZY??K    |    HUCINA - RADOMY?LANKA

29 SIERPNIA 2010
3. KOLEJKA
DATA: 29 SIERPNIA 2010
STADION: OSTROWY BARANOWSKIE

OSTROVIA 0-1 SOKÓ? MALINIE    |    HUCINA 1-0 WILGA WIDE?KA    |    RADOMY?LANKA 0-2 VICTORIA CZERMIN    |    MARMURY PRZY??K 3-1 BABICHA    |    ATUT PODBORZE 3-0 CZARNI TRZE??    |    WI?NIA TRZCIANA 0-3 Z?OTNICZANKA Z?OTNIKI    |    TEAM PRZEC?AW 2-1 TEMPO CMOLAS

JUTRZENKA ?AWNICA - OSTROVIA OSTROWY BARANOWSKIE 5-2 (4-1)
JUTRZENKA ?AWNICA

W wyjazdowym meczu Ostrovia przegra?a z faworyzowana Jutrzenk? ?awnica 5-2. Niestety nie przerwali?my z?ej passy kilku przegranych z rz?du. Oprócz sportowego widowiska mieli?my okazj? zobaczy? popis... arbitra, który nie za bardzo panowa? nad sytuacj? w dzisiejszym spotkaniu. ??cznie obejrzeli?my a? siedem czerwonych kartek, w tym trzy dla zawodników naszej dru?yny.

Zespó? z ?awnicy po zwyci?stwie nad naszym teamem b?dzie mia? na swoim koncie 15 punktów i pozostanie w samej czo?ówce tabeli. Ca?kiem odwrotnie wygl?da sytuacja Ostrovii. Po dzisiajszej pora?ce pozostaniemy w g??bokiej strefie spadkowej, poniewa? 4 punkty po sze?ciu kolejkach nie mog? gwarantowa? lepszej lokaty. Je?li chodzi o dzisiejsze spotkanie to dru?yna Jutrzenki by?a zdecydowanym faworytem. Potwierdzi?a to równie? samym wynikiem. Rezultat 5-2 mo?e nie odzwierciedla do ko?ca przebiegu gry, ale na pewno wi?cej z rozgrywania pi?ki mia?a dru?yna gospodarzy. Nie zmienia to faktu, ?e wcale nie stali?my na straconej pozycji, i by?o moment, ?e mogli?my pój?? za ciosem i powalczy? o lepszy rezultat. Niestety g?ówn? rol? odegra? dzi? arbiter, który swoimi decyzjami udaremni? nam t? szans?, za to rywale skutecznie pomogli szcz??ciu.

Pierwsze minuty gry przebieg?y bez wi?kszych wydarze?, które mog?yby zmieni? przebieg spotkania. W miar? up?ywu czasu gospodarze zacz?li dominowa? w ?rodku pola, dzi?ki czemu doprowadzili do gro?nych akcji. W efekcie musia?o doj?? do sytuacji, w których strzelili bramk?. Jednak pierwsze trzy gole nie pad?u bezpo?rednio ze stworzonych sytuacji, tylko z bardzo dobrze wykonanych sta?ych fragmentów gry. Pierwszy z nich mia? miejsce w 17 minucie. Zawodnik go?ci szed? z pi?ka od ?rodka boiska, praktycznie bez problemów omijaj?c naszych zawodników, dopiero przed polem karnym zosta? nieprzepisowo zatrzymany przez naszego obro?c?. Rzut wolny z 20 metrów zosta? bardzo dobrze wykonany i w konsekwencji tego nasi rywale mogli cieszy? si? z jednobramkowego prowadzenia. Niestety niewiele pó?niej pi?karze Jutrzenki poszli za ciosem. Znów niedaleko pola karnego zosta? faulowany napastnik ?awnicy i znów perfekcyjny, bezpo?redni strza? z rzutu wolnego trafi? w ?wiat?o bramki Aleksandra Ko?cielnego. Ta bramka by?a ju? sygna?em dla naszej ekipy, ?e dzieje si? co? niedobrego. Na pewno nie jeden kibic naszej dru?yny mia? w oczach scenariusz z Czermina. Na szcz??cie zawodnicy z Ostrów Baranowskich po gorszym okresie w ich wykonaniu wzi?li sie w gar??. Dobr? okazj? na strzelenie kontaktowej bramki mia? Piotr Misiak, jednak w sytuacji sam na sam najpierw trafi? w bramkarza, za? po dobitce pi?ka poszybowa?a obok s?upka bramki gospodarzy. Niewiele pó?niej Ostrovia wykona?a bardzo sk?adn? i co najwa?niejsze skuteczna akcj?. Pi?k? ze ?rodka placu gry na lewe skrzyd?o przerzuci? Dariusz Mielczarek. Futbolówka trafi?a do ?ukasza Skiby, ten "podholowa?" j? i do?rodkowa? po ziemi do Piotra Misiaka, który nie mia? problemów z trafieniem do siatki gospodarzy. Strzelona bramka przywróci?a nadziej? na ugranie punktów w tym spotkaniu. Do ko?ca pierwszej po?owy pozosta?o niewiele ponad pi?? minut, niestety w tym czasie s?dzia zd??y? odebra? nam te nadzieje. W 42 minucie atakuj?cy zawodnik Jutrzenki przewróci? si? w przed polem karnym, a s?dzia podj?? karygodn? decyzj? wskazuj?c rzut wolny. Na nasze nieszcz??cie do?wiadczenia z poprzednich tego typu sytuacji powtórzy?y si? - dobre do?rodkowanie ze sta?ego fragmentu gry wykorzysta? zawodnik Jutrzenki strzelaj?c g?ow? trzeci? bramk? dla swojej dru?yny. Przed przerw? zd??yli "dorzuci?" do tego jeszcze jednego gola ustalaj?c wynik 4-1 po pierwszych 45 minutach.

Mimo tak wysokiego wyniku Ostrovia nie za?ama?a si?, chocia? pierwszego gola z dwóch, jakie pad?y w tej po?owie strzeli?a Jutrzenka. Wynik 5-1 praktycznie przes?dza? losy meczu, jednak, chc?c unikn?? jeszcze wi?kszego pogromu nasi pi?karze konsekwentnie wykonywali przedmeczowe za?o?enia. W 75 minucie strzelili?my do?? przypadkowego gola. D?ugie przerzut przez d?ugo?? boiska trafi? na g?ow? ustawionego na 20 metrze od bramki gospodarzy Piotra Misiaka, który przed?u?y? lot pi?ki. Ta za? wpad?a pod poprzeczk? rywali do tego bramkarz Jutrzenki nie popisa? si? dobr? interwencj? i w efekcie pi?ka przekroczy?a lini? bramkow?. Te dwie bramki nie by?y chyba momentami, które zostan? najbardziej zapami?tane z tej cz??ci gry. W 81 minucie na placu gry dosz?o do niebezpiecznego incydentu. Przy bocznej linii faulowany zosta? Pawe? Misiak. Le??cego zawodnika naszej dru?yny brutalnie w twarz kopn?? jeden z pi?karzy z ?awnicy. W tym momencie s?dzia przesta? panowa? nad sytuacj? w tym meczu. Ratowa? si? jedynie czerwonymi kartkami, które rozdawa? na "prawo i lewo". Za kopni?cie w twarz zosta? oczywi?cie zupe?nie s?usznie ukarany zawodnik gospodarzy. Natomiast ciekawe bardzo jest za co czerwie? ujrza? sam poszkodowany... W wyniku przepychanek jakie nast?pi?y po brutalnym faulu, s?dzia pokaza? czerwone kartki jeszcze czterem zawodnikom - dwóm z Jutrzenki i dwóm z Ostrovii (Dariusz Mielczarek, i Dariusz Zieli?ski). W efekcie arbiter 6 razy ucieka? si? do u?ycia takiego wymiaru kary. Taki rozk?ad kar by? zupe?nie niesatysfakcjonuj?cy dla naszej dru?yny, poniewa? by? po prostu niesprawiedliwy. Siódm? czerwon? kartk? s?dzia wyci?gn?? pod koniec meczu, za faul na Piotrze Misiaku, który wychodzi? na czysta pozycj?. Do ko?ca meczu nic ju? si? nie zmieni?o pod wzgl?dem rezultatu bramkowego i sankcji dla zawodników.

Przegrana z Jutrzenka ??wnic? z ju? trzecia pora?ka z rz?du, co stawia nas w bardzo z?ej sytuacji w tabeli. Nale?a?oby zada? sobie pytanie: Co b?dzie priorytetem na ten sezon? Chocia? jest to dopiero pocz?tek rozgrywek, to w tabeli mo?na ju? "mniej-wi?cej" domy?la? jak? si?? dysponuj? konkretne zespo?y. Niestety patrz?c na nasza sytuacj?, mo?na wnioskowa?, ?e g?ównym celem b?dzie prawdopodobnie utrzymanie w obecnej klasie rozgrywkowej i jak wida? o to mo?e wcale nie by? tak ?atwo. Jedynym pocieszeniem mo?e by? fakt, ?e przegrali?my tylko z dru?ynami z samej czo?ówki, dlatego nale?y poczeka?, jeszcze jaki? czas, aby rzeczywi?cie okre?li? nasze mo?liwo?ci.