OSTROVIA OSTROWY BARANOWSKIE - B??KITNI SIEDLANKA 3-0 (1-0)
DODANE PRZEZ DNIA September 26 2009 16:18:50

W dzisiejszym meczu pomi?dzy zespo?ami juniorów Ostrovii Ostrowy Baranowskie i B??kitnych Siedlanka, gór? by?a nasza dru?yna, która wygrywaj?c na w?asnym stadionie 3-0 odnotowa?a, jak dot?d najwy?sze zwyci?stwo w sezonie.

Wi?cej w ROZWINI?CIU NEWSA

OSTROVIA:
Marcin Zi?tek, Krzysztof Macina, Dawid Czajkowski, Patryk Chudzik, Tomasz Rzeszutek (65' Marcin Mielczarek), ?ukasz Miko?, Rafa? Macina, Wojciech Wo?niak, Sebastian Tetlak (60' Piotr Miko?), Tomasz Durak, Mateusz Parys (46' Mateusz Gu?da)

TREŚĆ ROZSZERZONA

Po siedmiu rozegranych kolejkach nasz m?ody zespó? juniorów ma na swoim koncie 9 punktów. Ostatnie trzy dosz?y do naszego dorobku w dzisiejszym spotkaniu, w którym ograli?my zespó? B??kitnych Siedlanka 3-0. Jak dot?d w ?adnym innym spotkaniu w bie??cym sezonie nie strzelili?my tylu bramek, co dzisiaj. Ogólnie w zako?czonym spotkaniu juniorzy Ostrovii pokazali si? z do?? dobrej strony. Stworzyli?my kilka dobrych okazji, jednak skuteczno?? nie pozwoli?a nam na uzyskanie lepszego wyniku. Gra w obronie równie? by?a w miar? dobra, ale nie perfekcyjna. Zdarzy?o nam si? kilka b??dów w defensywie, a efektem jednego z nich by? nawet rzut karny dla dru?yny przeciwnej.

Przewaga gospodarzy widoczna by?a ju? od pierwszych minut dzisiejszego meczu. Opanowali?my gra w ?rodku pola, stworzyli?my dzi?ki temu kilka podbramkowych sytuacji. Jednak nie by?y one na tyle klarowne aby zdoby? gola. Natomiast zespó? przyjezdnych praktycznie nie stworzy? zagro?enia dla naszej bramki. Do 25 minuty gra toczy?a si? w?a?nie w ten sposób. Dopiero w tym momencie zdecydowali?my si? na inne zako?czenie akcji i jak si? okaza?o by? to wybór dobry. Pi?k? od wyprowadzaj?cych akcj? zawodników z Siedlanki odzyska? Mateusz Parys, który zagra? pi?k? do ?ukasza Mikosia, a ten z 25 metrów strzeli? pod poprzeczk? bramki B??kitnych. Bramkarz przeciwników nie zdo?a? wy?apa? strza?u i od czasu prowadzili?my 1-0. Po golu gra nie zmieni?a si? znacz?co. Nadal stron? przewa?aj?c? by?a Ostrovia, a go?cie sporadycznie przedostawali si? pod nasze pole karne, nie stwarzaj?c przy tym du?ego zagro?enia. Tak wi?c do przerwy utrzyma? si? wynik 1-0.

Po przerwie gra by?a podobna, jednak w tej cz??ci spotkania pi?karze z Siedlanki postawili poprzeczk? nieco wy?ej. Nie by?a to jednak tak znacz?ca zmiana ?eby przej?? do defensywnego stylu gry - by?o ca?kiem odwrotnie, dalej atakowali?my bramk? go?ci raz z lepszym, a raz z gorszym efektem. Faktem jest natomiast, ?e przyjezdni mogli pokara? nas z nieuwag? zw?aszcza w obronie. Nied?ugo po rozpocz?ciu drugiej po?owy w polu karnym znalaz? si? zawodnik B??kitnych, który by? odwrócony ty?em do bramki i nie mia? wielkiego pola manewru. Niestety nie zachowali?my si? zbyt uwa?nie i zawodnik go?ci zosta? sfaulowany w polu karnym. Niegro?na akcja zmieni?a si? na doskona?? szans? na wyrównanie stany gry. Na nasze szcz??cie doskonale w bramce zachowa? si? Marcin Zi?tek, który wyczu? intencje egzekutora i wybroni? strza? z "jedenastki". By?a to dla nas nauczka, ?e nie wolno lekcewa?y? rywala i pó?niej nasi przeciwnicy nie mieli ju? tak gro?nych okazji. Natomiast zespó? Ostrovii dobrze poczyna? sobie w ofensywie. Efektem tego by? drugi gol dla naszego teamu. W 72 minucie pi?k? w przy linii bocznej rozgrywali nasi zawodnicy, futbolówka trafi?a pod nagi ?ukasza Mikosia, który do?rodkowa? j? na pi?ty metr. Pi?ka , co prawda trafi?a na g?ow?, ale nie naszego zawodnika lecz obro?cy przyjezdnych, który przez przypadek pokona? w?asnego bramkarza. Nied?ugo po rozpocz?ciu gry ?wietn? okazje na strzelenie trzeciego gola mia? znowu ?ukasz Miko?, ale fatalnie strzeli? w sytuacji sam na sam. Zrehabilitowa? si? jednak w 80 minucie spotkania strzelaj?c gola na 3-0 po podaniu od Piotra Mikosia.

Nasza dru?yna juniorów zebra?a po dzisiejszym meczu kolejne trzy punkty i oczekujemy, ?e w przysz?o?ci b?dzie podobnie. A na to okazj? b?dziemy mieli za tydzie? w wyjazdowym meczu z wymagaj?cym przeciwnikiem - Bratkiem Bratkowice.